Koupací plocha na zahradě jistě má hodně co do sebe, ale nemylte se. Není s ní spojena pouze zábava, ale také zodpovědnost, a to hlavně za vodní plochu.

Čistěte vodu pravidelně, jinak bude nepoužitelná

Koupě vlastní vodní plochy na dvorku či na zahradě rozhodně není marnou investicí, která se z logiky věci nejvíce zúročí hlavně v letních měsících, kdy panují ta největší vedra. Díky tomu nebudete muset stát fronty na městské plovárně ani chodit daleko k přehradě, rybníku či k řece. Kdykoliv budete mít náladu, můžete hupsnout do vody a dát si pár temp, případně si jen tak lebedit. Ovšem pozor, tyto krátké zážitky štěstí jsou vykoupeny nejen financemi, ale rovněž i prací, která okolo vlastní vodní plochy automaticky vzniká.

Balónky na hladině

Je nutné nejen udržovat stěny a dno čisté, ale také čistit i samotnou vodu. Na to nesmíte zapomínat, jelikož se vám to může hodně vymstít. Znečištěná voda totiž může znamenat celou řadu zdravotních komplikací. Naštěstí není zas tak složité ji udržovat v čistotě, ale chce to praxi a samozřejmě také peníze. Budete totiž muset koupit i vhodnou bazénovou chemii Chlorito.cz.

Čistá voda

Nemusí to být drahé

Naštěstí není nutné kupovat si rovnou to nejdražší. Hned ze začátku klidně můžete vyzkoušet klasiku v podobě chlóru. Ano, nemá často příliš dobré recenze, jelikož zapáchá a také může za jistých okolností dráždit i pokožku, ale jinak se jedná o skvělou dezinfekci, která funguje na sto procent. A co je ještě důležité, není příliš drahá. I proto se v našich zemích používá prakticky všude, kde se dá. Hlavně na plovárny mají po chlóru typický zápach, který se nedá s ničím jiným zaměnit. Ten se dá regulovat směrem dolů snížením koncentrace, ale je otázka, zdali je to rozumné.

Dražší přípravky

Pokud vám nebude z nějakého důvodu vadit chlór a jeho variace, pořád jsou zde přípravky, které mají mnohem lepší vlastnosti, alespoň co se týče jejich snášení. Třeba takový aktivní kyslík není vůbec cítit a rovněž nedráždí ani jinak nepoškozuje ani přecitlivělé pokožky. Nejedná se ale o lacinou záležitost. Mořská sůl je dokonce i léčivá, ale je ještě dražší. Její velkou nevýhodou je, že nepůsobí příliš dezinfekčně jako sama o sobě, ale je potřeba ji používat společně s drahou solonizační jednotkou.