Chcete-li to mí na zahrádce hezké, určitě byste měli uvažovat o koupit nějakého toho zastřešení. Nemusí se jednat vždy jen o slunečník. Jsou i jiné formy.

Vhodné na zahradu i kamkoliv jinam

Vlastnit zahradu rozhodně není špatným počinem, a to i když je na ní práce jak na kostele. Je potřeba se starat o trávník, rostliny, plot a další věci, které s tímto místem souvisí. Je tedy jasné, že si nechcete přidělávat další práci tím, že byste si vybudovali venkovní posezení. Když se ale nad tím zamyslíte trochu více, možná dojde ke zjištění, že se nemusí jednat o nic extra pracného a světe div se, možná ani příliš drahého. Není nutné stavět terasu nebo budovat od základu podlahu. Prostě jen sežeňte nábytek, nějaké to zastřešen a máte všechno.

Obrostlá pergola

S nábytkem by problém být neměl. Nějaké ty židle a stůl se dají vždycky najít na půdě nebo koupit z druhé ruky. Je potřeba, aby se jednalo o zahradní nábytek, nikoliv interiérový. Ten by vám totiž ve venkovních prostorách příliš dlouho nevydržel. Jakmile budete mít na čem sedět, už vám bude stačí jen střecha. To může být malý problém, který však má jednoduché řešení.

Nebude na vás pršet

Pokud chcete za všech okolností šetřit, nekupujte si laciný deštník, který se rozpadne po několika dešťových plachtách, ale raději investujte nějaké ty peníze navíc to nepromokavého modelu, případně plachty se stejnou vlastností. Střecha má totiž chránit nejen před sluncem, ale zároveň i před deštěm. Bez ní to nemá cenu. V případě, kdy šetřit nechcete či nemusíte, můžete popřemýšlet o něčem trochu honosnějším, třeba o některé z nových pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany, které se dnes prodávají stejně dobře jako housky na krámu.

Pergola na terase

Solidní materiály

V případě, že se v tomto oboru vůbec nepohybujete a nemáte ani potuchy o tom kolik co stojí, asi vás dost příjemně překvapí zjištění, že pergola nemusí stát stovky tisíc ba dokonce ani vyšší desetitisíce. Ty nejlevnější modely jsou k dostáni klidně za necelých dvacet tisícovek, což je super cena. A nejsou vyrobeny z žádných pochybných materiálů, ale ze solidního dřeva, potažmo kovu.