Postavit si rodinný dům není nic tak jednoduchého. A ani nic laciného. Firmy šetří, kde můžou, ale zase zároveň zdražují, jako by majitelé chtěli koupit celý svět. No, budiž jim přáno, ale…

Stavba domu musí začít rozhodnutím jednotlivce a pak rozhodnutím asi dvaceti milionu úředníků. Ti, pěkně při kávičce a v teplíčku pomalu rozhodují a budoucnosti někoho, koho neznají a v životě jej ani neviděli. Tito úředníci jsou při stavbě cizího domu velmi důležití, bez nich by to nešlo. Musí řádně zkontrolovat, zda je v pořádku povolení k žádosti, zda jsou povolení řádně ofrankována, zda je vše vyplněno. Když není něco v pořádku, ale někdy i když vše v pořádku je, žádost zamítnou, aby se celý den v kanceláři nenudili. Nu, pak je třeba dalších úředníků, a to úředníka přes pozemek, přes kanalizaci, přes památky, přes kliky a zámky, ale hlavně úředníka takového, kterému přistanou na stole plány domu. A teprve nyní vypukne to správné peklo, neb to a ono tam být nesmí, a to a ono tam být musí. Je to přece památková zóna. To, že tam takových věcí už je fůra jej nezajímá a pokud nedostane úplatek tak nepovolí.

domek

Kde však takový plán sehnat? Aby vyhovoval?

Projekty rodinných domů Vysočina jsou zde právě pro tyto záležitosti. Jako jedna z mála dokáže tato společnost vyřídit dokonce i stavební povolení. Kdo zařizoval, ví, co to obnáší a jaký je to nervák.

Následně vám firma zpracuje všechno potřebné a věřte, že to není málo věcí. Jen namátkou vyberu třetinu, a to ještě vycházím z toho, že se stavební pozemek nenachází v památkové zóně či nějaké chráněné oblasti. Ano, věřte nebo ne, i tam lze sehnat stavební povolení.

dům

Ale nyní k položkám, které jsem slíbil. Tak je to například posudek o stanovení radonového indexu, výškopisné a polohopisné zaměření pozemku, hydrogeologický průzkum, statický posudek, a nakonec třeba i požárně bezpečnostní posudek.

Tak vidíte, co vše pro vás firma udělá a ještě přidá. Obracejte se jedině tam.