Čištění zubů není jen tak, protože je velmi důležité k tomu, abychom měli zdravý chrup. Obrovský vliv na čištění má bezesporu dobrý zubní kartáček.

Čištění zubů nepodceňujte

Potřebné základy

Čistit si dobře zuby nás učí už jako malé děti, protože je to opravdu důležité. Při jezení a pití se nám totiž usazují kousky jídla a další částečky na zubech, díky kterým může následně vzniknout kaz, což není pro zub nic dobrého, protože následuje vrtání a plomba, tedy v tom lepším případě. Proto si nejprve zakupte dobré vybavení, s čímž Vám může pomoci Váš zubní lékař, protože on ví, jaké máte zuby a dásně. U těch nejmenších voltezubní kartáček pro děti, protože ten je speciálně navržen, aby byl pro ně šetrný a zároveň zajistil kompletní vyčištění všech nečistot. Jakmile máme kartáček, tak jej musíme správně používat.

kartáček na zuby

Základem je na něj netlačit, protože bychom si mohli poškodit sklovinu i dásně, což rozhodně není nic příjemného. Ověřenými pohyby jsou rotační, protože ty zajistí odstranění nečistot. Dále mějte po ruce mezizubní kartáček, kterým se dostaneme do mezizubních prostor, jež jsou také rizikové.

Pravidelné kontroly

K zubní péči neodmyslitelně patří pravidelné kontroly, které jsou důležité k tomu, aby zubař zkontroloval Váš stav zubů. Jestliže máte totiž nějaký problém, tak je důležité jeho odhalení. Pokud na něj lékař při prohlídce přijde, tak jej začne řešit hned, nebo se domluvíte na zákroku. Řada lidí chodí k zubaři nerada, přičemž na něj mají už vzpomínky z dětství. Je však nutné si uvědomit, že lékař je tu proto, aby nám pomohl.

čištěná zubů

Zákroky v tomto odvětví lékařství můžou být bolestivé, ovšem když nebudeme problém řešit, tak se bude pravděpodobně stále zhoršovat. Záleží hodně na přístupu zubaře a naše sympatie k němu, takže pokud Vám současná ordinace, kam chodíte nevyhovuje, tak se nebojte změny. Můžete se poptat známých, nebo si přečíst recenze na internetu, kterých je spousta, takže si můžete na danou ordinaci a lékaře udělat sami obrázek. V každém případě zubní péči rozhodně nepodceňujte.