Tento šikovný domácí pomocník se opět začíná vracet do módy. Díky tomu, že je poháněn elektrickou energií a vybaven moderními technologiemi, dovede ho ovládat i nezkušená švadlenka. Pokud nevíte jak ten „váš“ vybrat, máme pro vás pro začátek pár rad.
šicí stroj a nitě.png 
Proč si ho vlastně pořizovat?
I když ne v takové míře jako dřív, občas je přeci jen potřeba v domácnosti něco látkového opravit, zúžit zkrátit, přišít. Ať už se jedná o oblečení nebo bytový textil. Se vším nechceme jistě hned běhat za profesionály a v ruce to zkrátka nejde. Dalším pádným důvodem je, že nebudeme ohledně oblečení nebo bytového textilu závislí jen na nabídce obchodů, ale můžeme využít své kreativity a vyrobit si něco originálního. Často také kvalitnějšího než v běžných obchodech.
 ruce na šicím stroji.jpg
Na co při výběru elektrického šicího stroje myslet?
Především na to, za jakým účelem se ho chystáme pořizovat. Jednodušší stroj se základními funkcemi je vhodný pro začátečníky a ty, kteří budou šicí stroj používat jen k příležitostným opravám. Není potřeba, aby vlastnili stroj s mnoha funkcemi, složitějším ovládáním. To je jen od jeho používání odradí. Pro ty, kteří ho využijí i v rámci svého koníčka, pro tvorbu různých oděvů a doplňků, lze doporučit stroj s náročnějšími funkcemi. Skupinou, která je nejnáročnější jsou pak profesionálové, kteří se šitím živí. Co se týká stehů a funkcí, dá se říct, že čím více, tím lépe. Ale jen obecně. Začátečníci a občasní uživatelé si vystačí se stehem rovným, entlovacím a případně několika druhy stehů pružných. Pak jsou k dispozici různé stehy vyšívací a ozdobné. Ale stroje zvládají vyšívat také písmenka a tvary. Z funkcí lze uvést například obšití knoflíkové dírky, přišití knoflíků, všívání zipů. Záleží také na tom, jaké jsou u stroje patky. To jsou přídavné díly umožňující další práci s látkou. Je možné ji řasit, ohrnovat všívat skrytá zapínání nebo třeba gumu.