Pro cyklovýlety je nutné mít vhodnou výbavu, abychom bezpečně dorazili do cíle. Do vzdálenějších lokalit se nám hodí nosič, který dáme za auto.

Cestování na kole

Základní výbava

Jestliže chceme na kole jezdit delší trasy, tak se vyplatí mít základní výbavu, která nás může v řade situacích zachránit před tím, abychom zdárně dojeli do cíle. Když se podíváme na kolo, tak základem je dostatečně silná přední a zadní brzda, čehož se nemusíme bát, protože to výrobci nepodceňují. Ovšem nám se hodí dokoupit řadu dalších prvků jako jsou třeba blatníky, abychom nebyli celí špinaví. Dále potřebujeme odrazky a světla, abychom byli vidět a sami dobře viděli.

jízdní kolo

Zvonek sice většina lidí nemá, ale pro upozornění takového chodce před hrozící srážkou přijde vhod. Dále se musíme zaměřit na to, co vozit s sebou. Pro nás je potřeba mít dostatek jídla, pití a lékárničku. Samotné kolo se nám může také porouchat, takže přijde vhod. Hlavně si dávejte pozor na dostatek sad na lepení duší, protože tu můžeme píchnout všude možně. Nezapomeňte ani na mazivo, protože řadu pohyblivých částí je potřeba pravidelně mazat.

Nosič kol

Na kole můžeme pohodlně najet několikrát více kilometrů než najít pěšky, ovšem když je třeba nějaký hezký cyklovýlet daleko, tak můžeme dát kola za auto a dojet k němu autem. To nám výrazně rozšíří možnosti než jezdit jenom v okolí našeho bydliště. Sice jsou i nosiče na střechu, ale tím o dost naroste výška, kola se takto vysoko špatně tahají a kvůli odporu vzduchu vzroste spotřeba.

jízdní kolo

Proto je nosič jízdních kol na tažné zařízení v řadě věcech výhodnější. Produktů je na výběr hodně, přičemž odvezete na nich dvě až čtyři kola. Některé nosiče mají i zámky, takže nám kola jen tak někdo neukrade, přičemž lepší modely se kradou běžně, takže si na zloděje dávejte pozor. Každý nosič má maximální dovolenou hmotnost, přičemž u běžných kol ji nemusíme řešit, ale u elektrokol dávejte pozor. Všechny nosiče mají certifikáty, takže je můžete zcela legálně používat a mít jistotu, že kola udrží naprosto bez problému.