Dnes už málokdo nezaregistroval reklamy na proteinovou dietu. Jinak se jí také říká keto anebo ketonová či bílkovinná dieta. Je to jedna z diet, které ale pomáhají, protože je vyvinutá podle výzkumů z roku 1921 a je uznávanou metodou i v lékařských kruzích. Pomohla už tisícům lidí splnit si svůj, leckdy celoživotní sen a konečně zhubnout. Ale nejen, že tlouštíci kilogramy shodili, ale pak štíhlí jako proutek si svou váhu už dokázali korigovat a udržet.

obézní ženy

Proteinová dieta totiž pracuje na bázi zvýšeného dodávání proteinů do těla za současném snížení množství sacharidů a tuků. Hubnete rychle, snadno a bez pocitu hladu. Nemusíte si hlídat žádné kalorické tabulky, ani množství jídla, které sníte. Nutné je dodržovat pitný režim a během dne vypít alespoň dva litry čisté pramenité vody nebo bylinných čajů. Nedoporučují se ovocné čaje např. šípkový, rakytníkový nebo zázvorový. Zelený čaj je dovolen jedenkrát denně. Můžete do pitného režimu zahrnout i minerální neslazené vody a častěji je střídejte právě pro různý obsah minerálních látek.

Jakmile účelově snížíte obsah sacharidů a tuků ve spojení se zvýšenou potřebou bílkovin, tělo po určité době začne spalovat tukové zásoby a svalová hmota zůstává nedotčena. To vše se děje díky ketóze a vzniku ketolátek, které štěpí vlastní tukové tkáně, jež jsou v tu chvíli jejich zásobárnou energie. To vše sebou nese ale i spoustu příznivých účinků. Například se zvyšuje hladina „hodného“ cholesterolu HDL, což slouží i jako výborná prevence proti kardiovaskulárnímu onemocnění. Klesá vlastní výroba inzulínu, který štěpí cukry, a tudíž se snižuje automaticky chuť na sladké. Tělo spaluje toxické a škodlivé látky, které byly usazeny v těle.

štíhlá dívka

Nastává přímo detoxikační a ozdravný proces. A k tomu ještě hubnete. Co si přát víc?

Jen to, abyste v nakročené cestě vydrželi a přizpůsobili svůj životní styl k udržování vysněné váhy.