Odjakživa mají na děti pohádky a také hračky obrovský vliv. Víte, jaké hračky pro děti vybírat, a které jsou pro ně ty nejlepší? Všechny hračky mají význam.

Pohádky i hračky mají na děti obrovský vliv – Jaké hračky pro děti vybírat? Inspirujte se třeba pohádkami!

Dětský svět je úplně jiný, než svět nás dospělých, děti zkoumají svět a učí se a nepomáháme jim v tom jen my, ale právě i pohádky nebo hračky. Většinou jsou jejich nejoblíbenějšími hračkami právě postavičky z jejich oblíbených pohádek. Děti vzhlížejí ke svým hrdinům z knížek a televizních pohádek, učí se od nich a baví se s nimi. Zatímco ty nejmenší děti ještě zcela nevnímají poselství pohádek a postupně se k tomu dopracovávají, větší děti právě bez svých oblíbených hrdinů nedají ani ránu. Dokud to jde, umožněte dětem hrát si a tímto způsobem poznávat a učit se.

pexels-photo-2790771

Když nevíte, co darovat

Hračky dětem kupujeme, abychom je zabavili, ale také proto, aby se děti za pomocí nich něco naučily. A každá hračka má význam, když ale nevíte, co přesně svým dětem darovat, zkuste vybírat hračky naučné a něčím zajímavé. Dneska je trh plný zajímavých hraček a děti se s jejich pomocí mohou hodně naučit. Jistě i vy si ještě vzpomínáte na své dětství a na svou nejoblíbenější hračku, bez které jste nedali ani ránu. Každé dítě takovou svou hračku potřebuje a je úplně jedno, jaká to bude. Nejčastěji ale vybíráme hračky podle toho, co dítě nejvíce zajímá a baví.

pexels-photo-3662845

I stolní deskové hry mohou být inspirované pohádkami a oblíbenými hrdiny, stejně tak jsou pro děti důležité knížky. I když třeba ještě neumí číst a dívají se jen na obrázky. Pokud chcete dítě skutečně potěšit, vybírejte vždy hračky takové, u kterých budete mít jistotu, že z nich bude dítě nadšené, třeba právě proto, že to bude hračka s jejich oblíbeným hrdinou.

Hračky a pohádky

Všichni víme, že úplně každá pohádka má svého hrdinu a lze jej pořídit jako hračku pro dítě, některé pohádky jsou dokonce tak oblíbené, že se drží na prvních příčkách oblíbenosti u dětí ale i dospělých už dlouhé roky a neporazí je ani nové a moderní pohádkové příběhy, kterých je velká spousta. Ještě i my jsme vzhlíželi ke krtečkovi, Rákosníčkovi, králíkům z klobouku nebo víle Amálce a rády je mají také i dnešní děti. Stejně tak oblíbená je i pohádka mašinka Tomáš https://www.masinka-tomas.cz/c/knihy-masinka-tomas.

I nám dospělým někdy pohádky chybí a rádi je sledujeme se svými dětmi.