Staňte se i vy člověkem, kterého jen tak někdo na ulici nepřehlédne. A to i díky úsměvu, který budete rozdávat všemi směry a bez toho, abyste se za něho museli stydět. V případě, že vaše zuby nejsou esteticky přitažlivé a srovnané vedle sebe, neváhejte podstoupit ortodontickou léčbu a nechat si nasadit rovnátka Praha, která už nejsou žádnou ostudu, ale důkazem toho, že o sebe pečujete na výbornou.

bílé zuby

Jaká rovnátka jsou TOP?

Aktuálně je největší zájem o neviditelný typ rovnátek, díky kterému nikdo nepozná to, že na zubech vlastně máte pomůcku, která vám jich upraví. Díky nim můžete nepochybně utajit váš pokus o zlepšení stavu vašeho chrupu tak, abyste se nemuseli nijak omezovat a takzvaně vyčnívat.

To ovšem neznamená, že kovová verze už dávno není „in“ a budete s ní pouze pro smích. Jsou naopak atraktivním pojetím toho, jak srovnat vaše zuby k sobě, a to efektivně a levně. A díky tomu, že mají dlouholetou tradici se staly oblíbenou volbou nejen pro mladou, ale i starší generaci mužů i žen.

O tom, jaký typ rovnátek je pro vás tím nejlepším řešením, ovšem musí rozhodnout zkušený odborník. Posouzením vašeho stavu chrupu vám tedy doporučí takovou léčbu, která bude pro váš případ tou nejúčinnější volbou.
kovová rovnátka

Délku účinku je těžké předem odhadnout

Ani zkušený odborník vám nemůže přesně na den slíbit, že vám rovnátka odstraní po roce nebo po dvou letech nošení. Každý chrup se chová jinak a rovněž i pacient snáší léčbu jiným způsobem. Nemějte ovšem obavy z toho, že je budete nosit věčně. Přibližně se jedná o dobu 2 let. Ovšem tato doba se může zkrátit nebo prodloužit v závislosti od toho, jak bude léčba na váš chrup reagovat.

V nemalých případech se můžete setkat s tím, že po absolvování léčby s trvalými rovnátky dostanete na závěr typ, který si můžete nasadit pouze na noc.

● Aby ovšem průběh ortodontické léčby byl stoprocentní, musíte dodržovat i zásady dentální hygieny a přistupovat k péči o váš chrup zodpovědně.