Hodně laiků si pod pojmem „dron“ představí v podstatě jen bojový nástroj, který v hojné míře používají mnohé armády světa, naší nevyjímaje. Jistě, jedná se v podstatě o zbraň, ale zároveň to může být i hračka, případně nástroj, který se dá použít k práci. Záleží na tom, kterou verzi si koupíte. Asi tušíte, že na to, abyste si mohli dovolit bojový dron, nejspíše nebude mít peníze, a i kdybyste takovou sumu měli, nikdo by vám ho neprodal. Co se týče pracovních verzí, respektive hraček, to už je jiná. Zde si můžete vybrat z mnoha modelů, které vás rozhodně dokáží zaujmout. A to jak svou kvalitou, tak ale i cenou.
Dron s kamerou

Hračka

Pokud máte syna nebo holčičku, která zbožňuje létání, je dron skvělým dárkem. Vypadá nejen zajímavě, ale zároveň není ani drahý, a to i když pokukujete po lepších verzích. Je s ním velká zábava a užít si s ním může i dospělý, natož pak dítě školou povinné. Nejde o tak odolné a výkonné stroje jako jsou ty používané k pracovním účelům, ale pár minut ve vzduchu se udrží a malou nekvalitní kamerku také zvládnou unést. Navíc se poměrně dobře ovládají, takže nemusíte mít strach, že by snad váš potomek měl potíže s jeho řízením. Spíše ho bude potíž od hračky odtrhnout.
Dron provádí postřik
Pracovní nástroj
Asi nikoho nepřekvapí, že malý šikovný přístroj by s dostatečně silným motorem a tím i nosností byl schopen držet i profesionální kameru. Samozřejmě, že ne tu velkou, ale daleko menší digitální typ. A právě takové stroje si dnes už můžete normálně koupit. Nejmodernější volně prodejné drony můžete používat i k profesionálnímu filmování.
Dron s košíkem
Běžně je tak využívají, jak čeští, tak i zahraniční filmaři, takže není důvod, proč byste toho nemohli využít také. Lepší způsob, jak natočit krásná panoramata bez toho, aniž byste byli ve vrtulníku, případně letadle, dnes rozhodně nemáte. Navíc je tento způsob filmování i docela levný.