Bude to pěkný bytový doplněk

Sedací pytle a vaky, to není žádná světová novinka, vyráběly se již před mnoha lety, ovšem dnes máme k dispozici lepší technologie výplní i potahů. Kupříkladu potah z nylonu s vnitřní pryžovou vrstvou chrání vnitřek před průnikem tekutiny a zároveň je velmi pevný a odolný, vhodný i pro neposedné děti či domácí mazlíčky. Nylonová vlákna se vyrábí v mnoha krásných barvách, jimiž můžete svůj domov skutečně zkrášlit, což bohužel nelze tvrdit o některých moderních sedacích soupravách šedé, černé či některé jiné tmavé barvy.

dívka na vaku

Dobře zdokumentovanou vlastností sedacích pytlů je nízká hmotnost, snadno je přenesete z místa na místo, takže si je můžete brát třeba i na zahradu.

Bude vás hřát

Jakmile se posadíte na sedací vak s výplní EPS, což jsou drobné kuličky z expandovaného polystyrenu (tedy nikoli polystyrenová odpadní drť), bude vás ze všech stran příjemně hřát. Může vám připadat, že je uvnitř nějaký tepelný zdroj, ale ve skutečnosti jen polystyren odráží tepelnou energii, která se šíří z vašeho těla. Je to v zásadě stejné, jako polystyrenové desky pro zateplování domovních fasád. Hřejivost vaků je vlastnost, která se příliš nevyskytuje v popisu výrobku, přesto byste s ní měli počítat a zařadit ji k pozitivním vlastnostem. Příjemné teplo přispívá k větší relaxaci a uvolnění svalové tkáně.

holčička na vaku

Jakou polohu si zvolíte, je na vás

Sedací vak křeslo nebo polštář či lehátko? Záleží na tom, jak jej budete využívat a jakou zvolíte jeho polohu. Některé vaky jsou tvarované, připomínají například hrušku, anebo se jedná o obdélníkový polštář, který má po stranách úchyty pro popruhy, a lze jej ohnout do tvaru křesla s vyšším či nižším opěradlem, s různým jeho sklonem a s různou výškou posedu. Značnou výhodou je právě ona flexibilita vaší polohy, takže si ji můžete přizpůsobit pokaždé jinak, přesně podle toho, jak vám to v tu chvíli vyhovuje.