Jednou z běžných, a dalo by se říci téměř nezbytných, součástí prakticky každého pokoje v každé budově je i stropní osvětlení. To může mít několik druhů, avšak zdaleka nejčastěji stále ještě narazíme na klasické stropní lustry, především pak v domovech.

Je jen pochopitelné, vzhledem k jejich popularitě, že bude existovat spousta nejrůznějších druhů, ať už co se vzhledu či materiálu týče. Každý si tak může vybrat takový, který se mu bude nejvíce líbit a bude se nejlépe hodit do dané místnosti.

0ef581e88d0a95f33ec041da3fbd91d8-1500x1500

Nejběžněji používaným materiálem je bezesporu kov, avšak velmi populární je i dřevo. Nelze totiž popřít, že tento přírodní materiál dodává všemu klasický vzhled. Navíc působí teple, což ještě zvyšuje pocit tepla a bezpečí, bez kterých si domov nedokážeme představit.

Ovšem mnoho lidí napadne, zda je dřevěný lustr https://light4home.cz dostatečně bezpečný. Koneckonců, dřevo je všeobecně známo jako poměrně hořlavý materiál, a není třeba říkat, jak vysokých teplot dosahuje déle rozsvícená žárovka. Panují tedy obavy, zda nemůže ona dřevěná konstrukce chytnout, zvlášť když například žárovka praskne.

Zde se naštěstí příliš bát nemusíme. Je dobré si uvědomit, že žárovka bývá od dřevěné části obvykle velmi dobře oddělena, a to jak kovem, tak i skleněným stínidlem. Nehrozí tedy, že by s ním přišla do přímého kontaktu, a to ani v případě prasknutí.

Dále je dobré si uvědomit, že ne všechny druhy dřeva jsou stejně hořlavé. A právě pro výrobu lustrů se používají takové druhy, jejichž hořlavost je minimální.

1e13e77b4d05a95a45c9d3dcf9c9978f-1500x1500

Ani to však není vše. Konstrukce je totiž nakonec ošetřena speciálním nátěrem, který dále zabraňuje tomu, aby v případě nehody vzplála. Ano, tento nátěr časem oprýská, avšak je možné jej kdykoliv obnovit.

Je tedy jasné, že ani v případě dřevěného lustru se není čeho obávat. Jsou použita dostatečná https://cebre.cz/aktuality/dane-finance-podpora-eu/podle-draghiho-neni-dostatecna-inflace-pro-zvyseni-urokovych-mezd bezpečnostní opatření k tomu, aby bylo zabráněno jakékoliv nehodě. Pokud se vám tedy líbí a máte pocit, že se do dané místnosti hodí, pak není důvod si jej nepořídit.