Podle statistiky prospíme zhruba jednu třetinu našeho života. Když se na to podíváme z takového pohledu, pak se skutečně vyplatí si zakoupit kvalitní materiál, který bude pohodlný, ale i praktický a samozřejmě také vydrží několik dlouhých let. Když budeme totiž nevyspalí, tak to bude mít dopad na celý náš den, ale i zdravotní stav. Všechno se tak nějak pomalu nastřádá a pak můžeme být překvapeni, že vlastně za to, že jsme nesoustředění, nervózní, nezvládáme stresové situace, děláme spoustu nelogických chyb, tak může nedostatečný spánek.
ložnice z masívu
Základem pro kvalitní spánek
, ač se to někomu nezdá, by měla být postel. Samozřejmě pak také správná volba roštu, matrace, lůžkoviny a příjemný materiál pro ložní prádlo. Dřevěné postele, vyrobené z masivu jsou skutečně výbornou volbou a nemusí být zrovna v přírodní barvě dřeva, je možné si nechat vyrobit i jiný odstín dřeva, který bude pěkně ladit s ostatními doplňky v místnosti.
světlá ložnice

Správný rozměr

Pro pohodlný spánek jsou velmi důležité další aspekty a to je správný rozměr ložné plochy. Nejčastěji se setkáváme s rozměry 90 x 200 cm, které jsou určeny pro jednoho člověka nebo pak manželské postele o rozměru 160 x 200 cm. Obecně se dá říci, že délka postele by měla být zhruba o 20 – 25 cm delší, než je výška ležící osoby. Dlouháni teď nemusí zoufat, dají se vyrobit na zakázku i větší postele, než jsou tyto rozměry. Co se týče šířky, tak asi nejmenší šířka je skutečně 80 cm pro dostačující spánek, ale samozřejmě, pokud je více volného prostoru, tak rozhodně není třeba šetřit. Čím totiž je lůžko širší, tím je to rozhodně lepší.
béžová ložnice

Bonus navíc

V malých bytech vždy oceníme nějaký prostor navíc. Pokud si vybereme kvalitní masivní postel, tak i zde, pokud budeme samozřejmě chtít, si můžeme vybírat nejen vhodný materiál, ale také její provedení. Například postel 90×200 s úložným prostorem, která je určená pro jednu osobu má další prostor na ukládání, aniž by nám nějakým způsobem překážel. Spíš naopak, poskytne úkryt pro uskladnění věcí a ještě zabrání prachu, aby se pod postelí shromažďoval. Navíc to nebude kazit ani design. Postel je vhodná jak do ložnice, tak dětského pokoje nebo na různé ubytovací jednotky.