Jednou ze základních potřeb téměř každého člověka je mít střechu nad hlavou. A není divu, poskytuje ochranu jak před nepřízní počasí, tak i před lidmi, kteří by nám chtěli ublížit. To ovšem neznamená, že by představa ideálního bydliště byla pro všechny lidi stejná. Někteří jsou spokojeni, pokud zůstanou prakticky celý život na stejném místě, jiní chtějí raději cestovat.

Je ovšem fakt, že stěhování není nic snadného. Nejprve je nutné najít ideální nemovitost, a zároveň mít dostatek financí na její koupi. A pak je zde samozřejmě celý proces balení a převážení věcí. A to není nic příjemného.

Naštěstí i k nám již dorazil trend mobilních domů, který může tento problém lidí, kteří rádi mění místo pobytu, vyřešit. Zde totiž není potřeba řešit žádné z výše uvedených peripetií – zkrátka nastartujeme motor a odjedeme, kam se nám zlíbí.

karavan1

Je pravdou, že zvláště v létě mnoho lidí nasedne do karavanu a stráví prázdniny či dovolenou cestováním po republice. Ovšem poté se vrací na místo svého bydliště. Existuje ale možnost mít i mobilní dům celoroční lavarohouse.cz?

Popravdě řečeno, ano, je to možné. A můžeme jej zakoupit již i u nás. Zde najdeme prakticky veškeré vybavení, které od klasické domácnosti očekáváme – elektřinu, teplou a studenou vodu, toaletu, topení, ale třeba i signál na televizi či internet. Zdálo by se tedy, že zde žádný problém není. Avšak pravdou je, že jsou zde určitá omezení, se kterými je potřeba počítat.

karavan2

Tím asi největším, které působí nejvíce problémů, je omezený prostor. V létě, kdy jsme prakticky po celý den venku, to příliš nevadí. Avšak v zimě, kdy nás nízké teploty mnohdy prakticky uzavřou uvnitř, to na nás dolehne. Zvláště pokud nás tam bydlí víc.

Pak je zde také fakt, že nádrže na vodu je potřeba pravidelně doplňovat, stejně jako vynášet toaletu. A to se ne každému musí líbit.

Ovšem je pravdou, že například pro lidi bez domova je to pořád lepším řešením, než aby museli spát někde venku. Pro běžného člověka se však prozatím příliš nehodí.