Jste-li finančně takříkajíc za vodou, lze vám váš osud jedině závidět. Můžete sice pochopitelně mít i další možné problémy, jenže těch finančních, jež mohou nadělat hodně vrásek na čele, jste ušetřeni. Na rozdíl od většiny našinců, kteří aspoň někdy pociťují finanční nedostatek, a to třeba i hodně citelný.

A co dělají ti, kteří si na sebe někdy nedokážou vydělat a nemají ani takové finanční rezervy, jež by jim umožnily jejich finanční situaci nějak zvládnout? Je nasnadě, že nepomohou-li ani drastická omezení se ve výdajích či snaha si urychleně ještě někde nějaké peníze vydělat, nezbývá jiná alternativa než půjčka.

mince v ruce

Jenže od koho si půjčit? Finančních institucí sice máme i v naší malé zemi dost, jenže ačkoliv tyto nabídky půjček inzerují, nejednou se u nich po zažádání neuspěje. Třeba kvůli nízkým příjmům, třeba kvůli nějakým nepříjemným záznamům v registrech dlužníků, kvůli exekucím a dalším těžkostem. A proto je vcelku běžné, že ten, kdo je ve finanční tísni, ne a ne někde uspět.

A co pak? Pak pomůže určitě alespoň americká hypotéka. Tento typ nebankovní půjčky je totiž na rozdíl od půjček bankovních dostupný i lidem, kteří nejsou coby žadatelé o půjčku ani trochu dokonalí. Zde se totiž dává za půjčení peněz do zástavy nemovitost, a díky takovéto záruce se v podstatě není nutno obávat nezdaru. Jakmile se člověk tímto způsobem zaručí a má příjmy, se kterými zvládne aspoň ty nejnižší možné splátky, není jediný důvod, proč by mu zde nepůjčili, a to třeba i nemalou částku. A splácení se tu dá nastavit tak, aby dlužník dokázal dostát svým závazkům, třeba i tak, že je tu splácení rozvrženo třeba i na dlouhých třicet let.

balíky peněz

A proto by se ti, kdo neuspějí v bankách, měli zajímat i o takovéto nebankovní hypotéky. Protože ten, kdo vlastní nějakou nemovitost, nemusí mít obavy, že by tu neuspěl. A k penězům se tu dá navíc přijít i velmi rychle a výhodně, což jsou rovněž nesporná plus.