Ženy a muži bychom si měli být rovni. Ale je to opravdu pravda? A je opravdu možné, aby si vůbec ženy a muži byli rovni? Anebo je to sále naopak. A pořád se pohybujeme v realitě, kde ženy jsou pořád pod mužskou nadvládou a máme se jim podřizovat? Co vy sami si o tom myslíte? A jaký na to máte názor. Ono totiž velmi záleží na tom, z jakého pohledu se na to díváme. A také na to, v jakém koutě světa se to odehrává. Protože se situace velice mění na celém světě. Zatímco v Evropě je situace s rovností pohlaví poměrně dobrá, tak na Blízkém Východě je situace stále poněkud hodně vyostřena. A někdy se snaží i ženy co nejdál utéct. A hledají si domov někde jinde. Kde by se cítily v bezpečí a kde by mohly v klidu založit rodinu. Protože v jejich kultuře to není svobodně možné. A ženy jsou tam často ponižovány. A jejich hlas je totálně umlčován a mnohdy jsou svědky jak fyzického, tak i psychického násilí.

rovnost pohlaví

A já se ptám, jestli je tohle normální. A jestli před tímto problémem chce společnost a celý svět pořád zavírat oči. Vždyť je velmi důležité tyhle situace řešit. A každé ženě zajistit bezpečí a klid a vhodné, normální podmínky k životu. Proč by ženy měly neustále trpět a podřizovat se mužům? A proč tedy pořád slyšíme slova o emancipaci a rovnosti pohlaví? Protože rovnost je v nedohlednu. To je opravdu jenom poza, která nám má jen zavírat pusy? To se opravdu jen jednou za čas zmíní, jak se ženy mohou svobodně vyjadřovat a že vydělávají stejně jako muži. A opravdu si myslíte, že je to pravda? Podívejte se například do řad v naší české vládě. Opravdu si myslíte, že je tam rovnost pohlaví? Kolik je tam v zastoupení žen a mužů? Je to tak nějak stejně. A kolik znáte prezidentek a kolik bylo prezidentů v historii? Myslíte si, že je to náhoda? Já vám opovím.

rovnost pohlaví

Není to náhoda prostě muži jsou rozhodnuti, odmítnout ženy ve vedoucích pozicích natož, aby jim vládly. Ale proč? Copak se muži opravdu neumí přenést přes problémy, které jim přináší jejich ega? A proč nejsou jednoduše připraveni přijmout fakt, že i ženy jsou vzdělané, inteligentní a schopné? A že dokážou muže plně zastoupit a že si za to zaslouží i jisté ohodnocení. A že by neměly platit jen za pohlaví. Vždyť je to tak sexistické a zbytečné. A tím se muži jenom sami sebe znehodnocují, protože nedokážou bojovat fér. A ženy se umlčet nenechají a jejich tlak bude stále narůstat. Dokud se některé nesmyslné zákony nezruší.