Každý z nás už má doma dnes již samozřejmou a známou věc – internet. Co si lze pod tímto slovem vybavit?

Je plný informací, rad, článků, videí,… 

Jaký má internet jako takový výhody, nevýhody a čeho se vyvarovat?

internetová síť

 

VÝHODY

Informace

Lámete si hlavu nad tím, co máte napsat do referátu, protože nemáte dostatek informací? Avšak stačí zapnout prohlížeč, zadat dané téma do vyhledávače a vyjede vám mnoho informací.

Chcete si přečíst knihu, která je momentálně vypůjčená, ale je dostupná na internetu? Stačí kliknout na tlačítko stáhnout a můžete si ji přečíst.

Učení se nových věcí

Pokud se potřebujete nebo chcete naučit nový jazyk či cokoliv jiného, je pro vás jako stvořený. Existuje mnoho aplikací na internetu pro cizí jazyky a ty vám ho mohou hravou formou vysvětlit a naučit vás ho.

Bezplatné zprávy

Stačí mít v mobilu aplikaci Messenger a můžete posílat bezplatné zprávy odkudkoliv. Hodně lidí dnes využívá také hovorů zdarma, které jsou velikou výhodou a není člověka, který by ještě těchto služeb nevyužíval.

internet a jeho vyhody

 

NEVÝHODY

Seznamky

Na internetu je řada takových – seznamování přes internet může být dobrá věc, přesto na Vás však mohou čekat různé nástrahy, protože nikdy nevíte, kdo se za monitorem skrývá a jaký může mít úmysl. Nemusí to být však vždy pravidlem,. ale tomuto nebezpečí lze předejít několika radami:

1) Vždy o setkání někomu řekněte

Když bude člověk, který je vám blízký, vědět, že jdete na setkání „naslepo“, je mnohem větší pravděpodobnost, že se něco stane.

2) Sejděte se na veřejném místě plném lidí

Zde nastává malá šance, že vám někdo ublíží. Proto si vždy sjednávejte schúzky tam, kde jste viděni a na dosah lidí.

3) Neprozrazujte o sobě všechny údaje

Toto platí pořád. Pokud neznámému prozradíte, kde bydlíte, může to mít velké následky. Dotyčný si vás může kdekoliv vyhledat, zneužít vaše osobní údaje a nebo si na vás počkat před domem.

Viry

Každý je známe. Mohou se skrývat pod lákavým odkazem v emailu s názvem „Vyhráli jste Iphone 5s“, poplašnou zprávou na facebooku.

Intimní fotky

Tento problém bývá zejména u slečen docela častý. Ať už by vám nasliboval kdokoliv cokoliv za vaše nahé fotky, nikdy mu je neposílejte.

Ušetříte si tím ostudu a šíření fotky dál.

Vyvarujte se těchto věcí. Možná vám přijdou primitivní, ale v budoucnu by vám mohly uškodit (zejména intimní fotografie).