Pokud chovatel vlastní více hadů, neměl by nikdy krmit tyto hady v jedné bedně, jelikož hadi by se mohli navzájem sežrat. Stejně tak, jako by se omylem snědla mláďata, pokud by byla v jednom teráriu krmena společně s ostatními.

Doporučuje se též, aby nebyli hadi krmeni v teráriu, jelikož poté, pokud pro ně budeme sahat, si mohou myslet, že je jdeme krmit a naši ruku si spletou s jejich krmnou potravou. Záleží na druhu hada, pokud vlastníme klidného hada, jako je například užovka červená, máme zaručeno, že si užovku můžeme brát na ruku i ven, aniž bychom se měli obávat jakéhokoliv útočného pohybu.

Užovka červená

Pokud máme ve svém teráriu mládě, nebudeme jej krmit velkou potravou, naopak využijeme malých holat, která jsou snadno dostupná ve zverimexech nebo speciálních soukromých chovných a prodejních stanicí, které se soustředí na chov malých hlodavců ale i dalších zvířat. Každopádně se nedoporučuje odchytit myš zvenčí, která jinak žije v přírodě, takový hlodavec může být otráven nebo mít jakékoliv jiné problémy.

Ve zverimexech lze zakoupit malá holátka, která jsou mražená. Hadovi potravu podávat zmraženou nemůžeme, proto je dobré holátko ponořit do vlažné nebo teplejší vody, nikdy ne vroucí či vařící. Postupem doby se krmná dávka zvyšuje, co se týče tedy velikosti potravy. Každý had požaduje jiný styl potravy, škrtiči si poradí s myšmi, větší škrtiči si dají rádi i králíka nebo další menší hlodavce, záleží poté již na jejich apetitu.

Zelený had žeroucí potravu

Na hada nikdy nesmíme sahat studenýma rukama a už vůbec ne rukama, které jsou cítit jeho obvyklou potravou, mohlo by totiž dojít k pokousání jinak klidným hadem. Menší mládě hlodavce had polyká hned bez škrcení nebo usmrcení jedem, ale větší potravu již usmrcuje jedem nebo oběť škrtí, dokud se nepřestane hýbat. Had by měl mít potravu velkou maximálně jeden a půl krát větší, než je jeho nejužší část těla. Hada při krmení rozhodně nerušíme a krátce po krmení ani nebereme do ruky, mohl by se nám pozvracet a pár dní by se musel dávat do pohody, než by mohl jíst znovu. Též musí být řádně prohřátý a mít dostatečné podmínky pro své trávení ve svém teráriu.