Z veškerého hmyzu, který na světě žije, si lidé oblíbili právě včely. Jiný hmyz mnohdy téměř nesnesou, ale včely si získaly výhradní postavení. Jak to dokázaly, že je lidé milují, přestože je svými žihadly už nejednou nemile překvapily? Jednoduše. Dokáží produkovat surovinu, která je natolik vzácná, že je jim vše ostatní odpuštěno.

včela příroda

Víte, co je zdravé, chutné a pro naše tělo prospěšné? Z čeho se dá vytvořit spousta výborných jídel a s mnohými surovinami navzájem kombinovat? Na co si jako první vzpomenete, když vás honí mlsná nebo když stůněte? Je to med. Med je sladký a zároveň zdravý. Plný minerálů a zdraví prospěšných látek. Hned, jakmile se nachladíte, vaříte si čas s medem a citronem. Jedná se o takzvanou první pomoc při rýmě a nachlazení. Někdy se stane, že vás dokáže postavit na nohy natolik, že další chvíle v posteli už nejsou nutné. A i kdyby náhodou byly, vždy si je můžete zpříjemnit šálkem horkého čaje s medem.

med jídlo

Konzumace medu se však neomezuje pouze na horký čaj. V létě poslouží jako vhodné dochucovadlo do ledových ovocných limonád, v zimě osladí vaše vánoční perníčky a další cukroví. Celkově se jedná o příjemnou alternativu za nezdravý cukr. Mnozí lidé se naučili s medem pracovat natolik, že díky němu už cukr ani nepoužívají.

Pokud máte rádi sladké snídaně, jistě oceníte lívance polité jogurtem a medem. Nebo si můžete med dát jen tak samotný. Medové buchty a koláče se dokonale hodí pro jakoukoliv návštěvu. Fantazii se meze nekladou, s medem se dá vařit, péct a především experimentovat.

Lesní med je také velmi vhodný jako dárek. Nejspíš jste si už mnohokrát v životě lámaly hlavu nad tím, čím obdarovat své blízké. Medem nikdy nic nezkazíte, neboť med používají a milují všichni. Zároveň se jedná o vzhledově atraktivní produkt, který náramně zapadne do vaší dárkové tašky.