Lidé kteří řeší problém s citlivými zuby, by se měli zaměřit na správnou péči o dutinu ústní. Správná péče o zuby by měla být samozřejmostí. Ne každý se narodil se zuby ve stejné kvalitě. Tím spíše potřebují správnou hygienu. Při citlivých zubech není vhodná příliš častá konzumace sladkých nápojů. Zubní sklovině uškodíte i častým požíváním kyselých nápojů. Džusy a kyselé nápoje narušují PH v ústech a tím zvyšují riziko citlivosti zubů. Zvláště u dětí byste neměli podceňovat častou konzumaci příliš sladkých pochutin. Zuby jsou vystaveny negativnímu účinku cukrů. Cukr se v ústech rozkládá na škodlivé bakterie, které sklovinu poškozují. Vhodné není střídání studených a horkých nápojů.

citron

Rychlé teplotní výkyvy mohou zapříčinit popraskání zubní skloviny. Nezanedbatelné je mechanické poškození zubů. Takové poškození zubů může vzniknout i díky zlozvykům. Skřípání zubů, kousání cucavých bonbonů i nebezpečné sportovní aktivity mohou být rizikem. Bílé zuby jsou ozdobou každého úsměvu. Bělost zubů lze dosáhnout bělením. Ani bělení zubů není úplně bezpečné.

zdravé zuby

Vybělit zuby můžete chemickým prostředkem, který při opakovaném použití poškodí zubní sklovinu. Ani doporučované domácí prostředky nejsou nejlepší volbou. Nespoléhejte na to, že oblíbený recept na bělení, jahody se sodou, budou dobrým řešením. Citlivost zubů způsobují odhalené zubní krčky. Tento problém může později vygradovat do paradontózy. Někteří lidé mají větší dispozice pro vznik paradontózy. Na vinně je i špatná technika čištění zubů. Na nedostatečně vyčištěných zubech se usazuje zubní plak, který může způsobit odhalené krčky i paradontózu. Mnozí mají dojem, že pro důkladnější vyčištění zubů je lepší zvolit kartáček s tvrdými vlákny. Naopak, aby se zubní sklovina nenarušovala přílišným tlakem a tvrdými vlákny kartáčku při čištění, bude lepší sáhnout po kartáčku s vlákny měkkými.