Doby, kdy vám obyčejný telefonní hovor na pevnou linku přerušil internetové spojení se zdají být tak vzdálené. Nyní je internet dostupný téměř pro všechny, a téměř všude. S pomocí dat v mobilu, můžete chatovat, sdílet, vyhledávat, prodávat, ale i nakupovat, z jakéhokoliv místa, kde se právě nacházíte. Kdo je offline, jako by nežil. Internet se dnes využívá k usnadnění života v mnoha ohledech. V síti naleznete spoustu seznamek, kde se můžete dát na lov dokonalého partnera, aniž byste vylezli z postele. Vše, co si chcete koupit, můžete jednoduše objednat až domů. Porovnáte ceny, prohlédnete bazary, kde se lidé zbavují všeho, co již nepotřebují. Sami také můžete snadno prodávat, a získat tak zpátky část peněz za věci, které již nevyužijete. Pracovní pohovor si domluvíte prostřednictvím e-mailu, a terapii můžete navštívit online. Internet je tedy vlastně takový svět, uvnitř tohoto světa. kde si své místo najde každý, včetně podvodníků. Jedná se o mnoho druhů podvodů, díky kterým vás připraví o peníze, ani nemrknete. Zatímco dřív museli chodit od domu k domu, aby prodali důchodcům laciné hrnce za nemyslitelné sumy, nebo udolávat srdce osamělých žen, aby je připravili o veškeré úspory, nyní jde všechno snáz. 

přivřený laptop

Zlodějíčci

Nejjednodušší formou podvodů na internetu je klasická krádež. Zlodějíčkovi postačí, když si kupující, či prodávající nedává pozor, využije jeho naivity, a dílo jest dokonáno. Klasikou je prodej předmětů, které prodávající nevlastní. Vystaví je za cenu, která je dost nízká na to, aby zaujala, ale ne tolik, aby to bylo podezřelé. S kupujícím energicky komunikuje, a jen co mu přijdou peníze na účet, odmlčí se. Někteří lidé se snaží chránit tím, že si věc objednají na dobírku, ani tak však nemusí být v bezpečí. Na poštu vám dorazí balíček, jehož tvar a váha se shoduje s objednaným zbožím. Balíček zaplatíte, převezmete, a jdete domů.

zámek u klávesnice

Až tam obvykle zjistíte, že namísto toho, co jste si objednali, přišly staré noviny, kameny, nebo něco podobného. Důmyslnější plán pak mají zlodějíčci, kteří se tváří jako kupující. Obvykle se ozvou s tím, že o věc mají zájem, poptají vady, a pak vám nabídnou, že prodej proběhne formou kurýra, který u vás zásilku vyzvedne. Peníze prý pošlou převodem, ale s tím, že mají nějakou speciální aplikaci, a vyžaduje až moc vašich údajů. Potvrdíte několik zpráv, a bum, váš účet je vybílený. Mnoho zlodějíčků krade jen po menších částkách, a to proto, že se pak lidem nechce takovou věc hlásit, a ztrácet s tím čas. Pokud se však sejde vícero hlášení na stejného podvodníka, může už jít o trestný čin. V takovém případě vše nahlaste policii. Peníze sice zpět nejspíš už nikdy nedostanete, ale ušetříte tyto potíže více lidem, a podvodník dostane trest. Výhodou také je, že pokud se vám ozval přes telefonní číslo, můžete si jej snadno vyhledat na internetu, kde mnohdy zjistíte, o co se jedná.