Jak vypadá takový gumový zvon na dřevěné násadě, s nímž se protlačují zanesené odpady, zřejmě víte. Je to sice velmi primitivní, nicméně dostatečně účinný nástroj, který vytvoří rázovou tlakovou vlnu, a ta dokáže uvolnit nánosy nečistot v potrubí a armaturách pod kuchyňským dřezem, koupelnovou vanou či sprchovým koutem, a koneckonců i na toaletě.

poklop od kanálu

Jakmile se vám ucpe záchod nebo vás vaše paní požádá, abyste přestali sledovat hokejový zápas a vyčistili odpad u kuchyňského dřezu, protože vám nemůže připravit k večeři váš oblíbený šopský salát, není nic snazšího, než sáhnout do regálu skříně v dílně, vytáhnout zvon a pustit se do práce. Obvykle se během několika minut dílo podaří a vše je zas tak, jak má být. Vypomůžete si k tomu vhodným čističem, třeba biologickým bakteriálním ekologickým prostředkem, a můžete dál v poklidu sledovat hokej.

kanalizační potrubí

Ne vždy se ale takovéto scénáře odehrávají zcela v poklidu. Stává se, že zvon nezabere, a to vás donutí vytáhnout z dílny ještě instalatérské péro. A v této chvíli bychom vás zavčasu zarazili, abyste s tím počkali a raději zavolali instalatérský havarijní servis. Problém totiž může vězet až v kanalizaci, a tam se ani s pérem nedostanete. Naopak může v potrubí někde uvíznout a zbytečně si tím zkomplikujete situaci.

Čištění kanalizace kanalizace-instalateri.cz probíhá tlakovou vodou nebo mechanicky pomocí speciálních fréz. Uvnitř kanalizačního potrubí bývají i velmi masivní nánosy různého odpadu, jako jsou kameny, štěrk, písek, bahno, kusy kartonového papíru a lepenky, kousky plastů, textilie, listí stromů, větve nebo prorůstající kořeny skrze poškozené betonové kanalizační bloky. Zanesení kanalizací sice nebývá tak časté, ale musí se s ním počítat, a proto také instalatéři udržují servis 24 hodin denně po celý rok včetně svátků. Vyplatí se zjistit a uložit na ně telefonické spojení, což se vám může hodit i pro jiné havarijní události v domácnosti.