Potraviny na zrychlení metabolismu. Po čem se snadněji hubne?

Ryby jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin. Pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi. Třebalosos, který patří mezi tučné ryby, obsahuje vzácnou dokosahexaenovou kyselinu, která likviduje vznik nových tukových buněk. Obsahuje také spoustu bílkovin, které podporují růst svalů, a svaly i v klidovém režimu spalují více kalorií než tuková tkáň. Vhodné jsou také sardinky, tuňák a treska.
potraviny na pekáči
Chilli papričky obahují kapsaicin, který zvyšuje vnitřní teplotu těla a přirozeně zrychluje metabolismus a napomáhá tak spalování tuků.
Zázvor díky své ostré a hřejivé chuti zvyšuje rychlost látkové přeměny a tím se tělo snaží využít uskladněný tuk jako zdroj vlastní energie a tím právě dochází ke zrychlení metabolismu. V kořenu zázvoru jsou z tradiční čínské medicíny připisovány hřejivé vlastnosti s aktivačním efektem. Mimo jiné má také zázvor antiseptický účinek a je zdrojem vitamínů A, B1, B2, C a E.
Několik druhů ovoce jako třeba jablko, který je pro svou obyčejnost velmi často podceňovaný. Obsahují spoustu vlákniny tzv. pektinu, čímž napomáhají snižovat krevní cukr a v kombinaci s vysokým obsahem vody snadněji navodí pocit sytosti. Jeho výhodou je také, že je to potravina, která je dostupná celoročně. Grapefruit obsahuje sloučeninu, které se říká naringenin, to je flavonoid vyrovnávající hladinu cukru v krvi. Pomáhá při urychlování metabolismu cukrů a to vede k rychlejšímu spalování. Jeho specifická hořká chuť pomáhá držet na uzdě chutě na nezdravé. Nejlepší je dát si grapefruit ráno, protože nastartuje celé tělo a příjemně osvěží. Obsahuje také hodně vitaminu C, který podporuje metabolismus tuků. Borůvky mají zase vysoký obsah vody a pomáhají tělu, aby běželo hladce. Tak se přirozeným způsobem zajistí i dobře fungující metabolismus. Také zlepšují zrak, obsahují vysoké množství vlákniny a antioxidantů.
Ořechy mají řadu příznivých účinků na naše zdraví. Například mandle jsou zásadotvorné a udržují mírně zásadité pH.
různé ovoce
Další potraviny, který nám pomůžou zhubnout a jsou zdravé jsou třeba konopná semínka, česnek, máta, amaranth, mandarinky, maliny, kapusta, vejce, káva, zelený čaj ačervená řepa.