Věda byla vždycky něco pro mě. A když už se jedná o vědu, tak jsem si vždycky říkala, že to bude něco unikátního. Pamatuji si na svého bratra, jak si moc přál studovat na nějaké fakultě, kde se vyučuje věda. A já se mu vůbec nedivím. Pamatuji si totiž na doby, kdy vědci všude někam cestovali, jen aby zjistili, co se kde děje a proč. A vlastně co nás zajímá a jak se to všechno děje? Myslím, že všechno si zaslouží být objeveno. Nebo alespoň zodpovězeny nějaké otázky. Navíc já jsem moc ráda dívám na nějaké dokumenty, kde je třeba moře a tam různí živočichové. To je taky věda. Já se moc ráda zajímám o další věci, které tak moc praktické nejsou. Zajímá vás třeba například déšť nebo různé počasí? A co povětrnostní podmínky?

Věda je vážně věda!

Vám se to řekne, je to takové obyčejné. Jenže když se nad tím zamyslíte, tak proč vzniká déšť a proč chumelí? Myslím, že na tyto odpovědi mají vědci nějaké odpovědi, i když taky nevím, jestli tomu můžu věřit. Tohle všechno je právě věda. Věda se zajímá tím, co je důležité a co potřebuje vědět a odpovědět na nějaké otázky. Myslím, že pokud by nebyly vědci, tak nemáme ani léky ani televizi a další nutné věci k životu.

Věda je všechno okolo.

I když tedy televize nutná není, ale je velmi praktická. A pokud o tom nevíte, tak již nyní tušíte, že věda se používá úplně každý den. A to užíváte i vy, aniž byste o tom něco věděli. Já sama toho opravdu dost využívám a musím říct, že kdybych se měla vzdát nějaké mé technické a vědecké věci, tak bych se bez toho už neobešla. Kdybych se měla například vzdát svých vědeckých knih, tak bych byla smutná. To samé, kdyby můj bratr musel opustit vědeckou fakultu.  Můj bratr se o vědu velmi zajímá a jeho sen je být lékařem a já mu to moc přeji. Chci, aby můj bratr byl vědět, když si to přeje. Já jsem to štěstí neměla, učení mi moc nešlo, takže já bych byla vědec na nic. Nicméně mám respekt k celé vědě a vědcům.