Když potřebujete zabalit a odeslat nějaké oblečení, obuv, malé domácí spotřebiče nebo hračky, vystačíte s kartonovou krabicí a bublinkovou fólií. Balení, skladování a přepravování předmětů různé velikosti, skupenství, tvaru i koncepce komplexně nazýváme logistikou, a kdo se někdy stěhoval, může potvrdit, že je to sice logistická operace, ale zvladatelná i na amatérské úrovni. Mnohem náročnější jak na vybavení, tak i na samotný postup, je práce s ovocem a zeleninou v kašovité či zcela tekuté podobě. Takto zpracované zemědělské komodity se musí skladovat i přepravovat s velkou důsledností, v omezených časových intervalech, a v patřičných podmínkách.

lesní ovoce

Samozřejmě jsou k tomu zapotřebí i velmi speciální nádoby. Výroba plastových obalů schoellerallibert.com pro tyto účely musí počítat s tím, aby byly nádoby nejen objemné, ale i velice pevné, snadno udržitelné v čistotě, jednoduše stohovatelné a manipulovatelné, a aby udržely v logistickém procesu veškerou výplň v požadované jakosti. Je zkrátka něco jiného stěhovat boty v krabici, které mohou zůstat i pár hodin venku na Slunci, a rajčatový protlak, pro který by těch pár hodin na Slunci bylo fatální.

skladování a přeprava ovoce

K přepravě a skladování těchto produktů se využívají IBC kontejnery. Jsou to skládací plastové zásobníky ve tvaru hranolu, do nichž se uloží jednorázová plastová vložka, a ta se pak vyplní požadovanou náplní. Jakmile se náplň zpracuje a fólie se vyprázdní, ekologicky se zlikviduje a pro další várku náplně se využije nová vložka. Tím je zaručena maximální možná kvalita veškerých komodit, ať už se jedná o zpracování rajčat, anebo broskví.

IBC kontejnery mají své platné místo při výrobě kvalitních sirupů, koncentrovaných džusů, marmelád, džemů, zmrzlin, pyré a dalších podobných potravinářských výrobků, které putují na trh do celého světa, aby obohatily jídelníček, a hlavně jej také ozdravily a vytlačily z něj nezdravé pochutiny, co tam nepatří.