Blíží se Váš den D a očekávaný den porodu se rychle blíží? Co si sbalit do porodnice? Jste nastávající maminka a lámete si hlavu co si sbalit pro sebe a dítě? Těhotenství a porod je pro každou ženu velmi významné období. Proto mnoho žen velmi brzy uvažuje nad tím, co si sbalit do porodnice, tak aby ji nic nechybělo. Je si třeba hned na začátku uvědomit, že není třeba nějak stresovat a pokud náhodou něco zapomenete tak Vám to určitě rodina ráda donese a v první chvíli, pokud to bude něco, co mají v porodnici, tak Vám to sestřičky dají nebo půjčí. 

porod

A co tedy do tašky do porodnice sbalit? 

Je potřeba si říci, že každá těhotná maminka i její porod je jiný a nikdy to není přes kopírák, proto ani neexistuje univerzální seznam co do porodnice vzít. Proto si nejprve v klidu napište seznam, co myslíte, že je důležité a poté pomalu vyškrtávat co opravdu sebou brát nemusíte. V první chvíli Vás určitě napadne volná košile a poporodní vložky. Ano, toto by Vám v tašce nemělo chybět, ale v nemocnici toto nachystané mají, proto pokud nebudete mít košili nic se nestane. A co mnoho oblečení pro miminko? Je jasné, že se na miminko těšíte, ale do porodnice opravdu nepotřebuje hromady oblečení. Nemocnice disponují miminkovským oblečením, které Vám po dobu pobytu v porodnici zapůjčí.  Mezi další věci, co můžete mít u sebe je kojící podprsenka a k ní prsní vložky pro záchyt mléka, dudlík, jednorázové pleny pro miminko, župan, přezůvky a taky krém na bradavky. Nezapomeňte si 2–4 ručníky z důvodu zvýšené hygieny. 

miminko

Na co opravdu nezapomenout.

Tak jak jsou věci, které můžete oželit, tak, ale jsou věci, které byste zapomínat neměla. V prvé řadě se jedná o těhotenskou průkazku, která se odevzdává při příjmu. K tomu se váže samozřejmě kartička pojišťovny, občanský průkaz, oddací list a pokud sezdaní nejste tak prohlášení o určení otcovství. Pokud ovšem otce nechcete uvádět stačí pouze Váš rodný list.