O zhubnutí u nás usiluje kdekdo. Jen málokdo netvrdí, že by chtěl nebo aspoň potřeboval shodit, tu více a tu méně kilogramů. A kdyby to bylo možné, pak snad i metrických centů.
Kvůli této české tradici už se toho napovídalo až až a neméně se toho i vymyslelo. Těžko bych hledal někoho, kdo by neznal alespoň nějakou tu „zázračnou“ metodu, jak zaručeně zhubnout, kdo by neznal nějakou zázračnou dietu nebo přípravek, který stačí spolykat a kila mizí.
Ovšem jak už tomu tak bývá, zázraky se nekonají. Šílené diety nezabírají, ty drastické sice ano, ovšem jen dočasně, než se člověk stane obětí jo-jo efektu, a pokud někdo ztratí nějaké to kilo kvůli preparátům na hubnutí, pak to vesměs není kilo z břicha, ale „kilo“ z peněženky. Nebo spíš rovnou „litr“ a víc.
metr, paprika a čínka

Protože fyzikální zákony o zachování hmoty fungují dokonale a nedají se nikým ovlivnit. Když je člověk jako koule, zhubne jedině tehdy, když omezí přísun toho nejkaloričtějšího a začne se hýbat, a když toho dosáhne a chce zůstat štíhlý jako laňka i nadále, nesmí po ukončení diety přepadnout nejbližší cukrárnu a masnu a vyjíst je v návalu zběsilé žravosti do posledního drobečku.
jablko s metrem na váze

Pokud by se měl člověk do nějaké diety pustit, možná by to měla být raději jen .
Jedná se o dietu, při níž člověku proteiny pomohou cítit se být sytý a spokojený, čímž lze efektivně předcházet přejídání. Mezi dobré potraviny z této kategorie patří dejme tomu maso, drůbež, mořské plody, mléčné výrobky, fazole či ořechy, jež by měly být obsaženy ve všech jídlech této diety.
hubenější dívka

Tato dieta může přispět k hubnutí. Člověk se při ní cítí sytější a díky tomu prý snáze ovládá své chutě. Prý.
Ovšem já jsem ji vyzkoušel a její fungování potvrdit nemohu. Nezhubnul jsem ani o jeden jediný gram, spíše naopak.
A to jsem jedl jenom to, co se prý má. Třikrát denně plnou mísu vepřových řízků kvůli masu, pečenou husu nebo kachnu kvůli drůbeži, cihlu eidamu kvůli sýru, ořechy a fazole jsem měl coby nášup.
Aha, už vím, kde se stala chyba! Nejedl jsem ty mořské plody. Ať jsem se snažil sebevíc, nikdy už se mi je po tom všem do sebe vpravit nepovedlo.
A proto jsem po týdnu této diety deset kilo přibral.