Nikde není napsáno, jak by měl vztah fungovat, aby to byl vztah. Ne vždy spolu musejí být dva lidi a ne vždy musí jít o naprostou věrnost. Zajímá vás, jestli existují zdravé vztahy, které doopravdy fungují?
zamilovaní afričané
·         Požadavky na partnery se liší
Každá máme jiné požadavky, ale přesto se dá říct, že všechny chceme totéž, a to ideálního partnera, který by nás doplňoval. Měl by to být člověk loajální a mentálně věrný. Neměl by nám lhát, měl by mít smysl pro humor a měly bychom se s ním cítit bezpečně.

Také by měl být orientován na rodinu, chtít děti, ale také být dobrý otec. Pokud se vám podaří takového člověka najít, s největší pravděpodobností so ho budete chtít udržet. Vztahy nejsou to, co vidíte v televizi nebo o čem čtete v knihách. Vztahy nejsou pohádky o princích na bílém koni. Ale to neznamená, že nemůžete být s partnerem šťastná.

·         Nuda versus žárlivost
Statistika i věda říká, že jeden ve vztahu se po čase začne nudit, nebo až nepříjemně žárlit. Tomu se dá předejít.  Monogamie je pro mnoho vědců utopií. Zvláště mladí lidé se orientují na hlavní vztah, a poté ještě sexuální kontakty mezi přáteli, které neznamenají nic zvláštního. Všichni o sobě vzájemně vědí a až překvapivě to funguje.

Pokud mají lidé jenom jeden vztah, vtšinou to nedopadá dobře. Podívejte se na své okolí, jak monogamie končí. Maximum je deset let, pak se každé druhé manželství rozvádí. A rozvodovosti přibývá a svateb ubývá. To je statistika, nikoli cynismus.
děti mezi rodiči
·         Silný vztah neleží v sexu
Kolikrát máte sex za týden nebo jak kvalitní je, to o vztahu nevypovídá vůbec nic. Dokonce i dva lidi, kteří se vůbec neznají, mohou mít perfektní sex, a dva lidé, kteří jsou spolu v manželství pět let bez dětí, mohou mít sex méně často než jednou za rok a ještě navíc je to špatný sex.

Ale mohou spolu výborně vycházet. Skutečný problém tkví v komunikaci, nikoli v sexu. Pokud jste sexuální náruživci, váš partner by to měl vědět – stejně jako by měl vědět, že na sex moc nejste a že raději děláte jiné věci. Všechno je jenom o konverzaci. Nestyďte se a mluvte!